25. 05. 2022.
Real Madrid prvak Španije po 35. put

Fudbaleri Real Madrida osigurali su titulu šampiona Španije po 35. put u klupskoj istoriji.

Izabranici Karla Anćelotija su još sinoć znali da su matematički obezbijedili trofej, remijem Sevilje protiv Kadisa, a trijumfom protiv Espanjola rezultatom 4:0 (2:0) su potvrdili i povećali sopstveni rekord po broju titula.

Tako je i Anćeloti postao prvi trener u istoriji fudbala koji je postao nacionalni prvak u svim “ligama petica”.

Početni udarac na stadionu “Santjago Bernabeu” izveo je Rafael Nadal, teniser sa najviše osvojenih Grend slem titula i veliki navijač “kraljevskog kluba”.

On će naredne sedmice učestvovati na turniru u prestonici Španije, gdje i prvi reket svijeta Novak Đoković.

Kada je riječ o samoj utakmici, strijelac dva gola u prvom poluvremenu bio je Rodrigo, u 33. i 43. minutu.

Time je već tada slomljen otpor katalonskog tima.

“Kraljevi” su u nastavku pobjedu potvrdili u 55. minutu preko Marka Asensija i Karima Benzeme u 81. minutu, javlja B92.

Espanjol u euforičnoj atmosferi na “Bernabeuu” nije imao velikih šansi, ali je siguran i u bezbjednoj zoni, na 13. mjestu sa 39 osvojenih bodova.