02. 07. 2022.
Real Madrid osvojio Ligu šampiona

Fudbaleri Real Madrida osvojili su 14. titulu Lige šampiona u klupskoj istoriji.

Španski tim je u velikom finalu bio bolji od Liverpula rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Vinisijus u 59. minutu igre.

Izabranici Karla Ančelotija su sa samo četiri udarca ka golu Alisona (od toga jedan u okvir) stigli do pobjede, dok protivniku nisu bila dovoljna ni 23 pored raspoloženog Tiba Kurtoe.

Belgijski golman odigrao je jednu od partija karijere i baš kao protiv PSŽ-a i Sitija omogućio svojoj ekipi da slavi na ovom meču.

Kao što statistika svjedoči, Liverpul je bio dominantan protivnik od samog starta meča. Fudbaleri Јirgena Klopa su uporno napadali i ulazili u prilike, ali nisu uspijevali da ih do kraja realizuju. Najbliže su golu prišli u prvom poluvremenu kada je šut Manea skinuo Kurtoa nakon čega se lopta odbila od stativu i izašla iz gola.

Pred kraj tog dijela igre dogodila se i sporna situacija kada je gol Karima Benzema poništen zbog ofsajda. Fabinjo jeste posljednji igrao loptom, ali se ona prije od njega odbila nakon što ju je zahvatio igrač Reala. VAR soba je donijela odluku da gol ne važi, te smo na pauzu otišli bez pogodaka.

Kako su igrali prvo, tako su ušli u drugo poluvrijeme igrači Liverpula. Dominirali, napadali i potom hladan tuš. Valverde je probio i poslao nevjerovatan dijagonalni pas koji je pronašao Vinisijusa na drugoj strani. Mladi fudbaler nije imao problem da loptu smjesti u nebranjenu mrežu, a kuda je ista prošla nikome nije jasno.

Nastavio je Liverpul i poslije toga da napada, ali se u tim momentima razgoropadio Kurtoa. Naposletku su Englezi i skoro pa odustali ili se nama tako činilo, indisponirani performansom čuvara mreže Reala.

Madriđani su slavili u posljednjih osam finala Lige šampiona u kojima su igrali i ukupno imaju 14 pobjeda u posljednjih 17 finala. Posljednji put su poraženi 1981. u Parizu upravo u Liverpula protiv kojih su osvojili i prethodnu titulu 2018. godine.

Španski prvak sada ima duplo više “ušatih” trofeja od prvog pratioca Milana, dok Liverpul ostaje na šest, javlja B92.