06. 10. 2022.
“Imaće rok 15 dana”: Trivićeva poručila na koji način će zaštititi radnike nakon izbora

“Imaće rok 15 dana”: Trivićeva poručila na koji način će zaštititi radnike nakon izbora

“Imaće rok 15 dana”: Trivićeva poručila na koji način će zaštititi radnike nakon izbora

Milorad Dodik i njegov SNSD su u proteklih 17 godina naše društvo pretvorili u društvo nepravde i bezakonja. U takvom društvu svoju bahatost i pohlepu najviše ispoljavaju oni koji zarađuju najviše – rekla je Jelena Trivić.

Ona kaže da su dobar primjer za to banke, jer prema zvaničnim podacima banke koje posluju u Republici Srpskoj zapošljavaju oko 3.000 radnika, te da su u 2021. godini te banke su ostvarile neto dobit u zbirnom iznosu od 122,8 miliona КM. 

Veliki broj građana koji su zaposleni u bankama mi se žalio na robovlasničke odnose koji vladaju u istima, jer većina radnika u bankama radi dnevno 10-12 časova (šest dana u sedmici), pri čemu oni nisu plaćeni za prekovremeni rad- ističe Trivićeva i dodaje da je takvo radno vrijeme u suprotnosti sa odredbama važećeg Zakona o radu, koji propisuje radnu sedmicu u trajanju od 40 časova. 

Ona napominje da se takvim postupanjem čini krivično djelo povreda osnovih prava radnika. 

-Očigledno je da oni koji zarađuju najviše najmanje poštuju prava radnika. Ovom prilikom poručujem direktorima banaka u Republici Srpskoj da će po okončanju predstojećih izbora dobiti rok od 15 dana da prime nove radnike ili da uz reorganizaciju rada usklade svoje poslovanje sa Zakonom o radu, u smislu poštovanja radnog vremena radnika- kaže Trivićeva.

Ona kaže da oni koji to ne učine mogu očekivati da će ih po isteku tog roka svakodnevno posjećivati nadležni inspektori i javni tužioci.

Vrijeme je da zaštitimo naše radnike i naše društvo učinimo pravednijim- zaključila je Trivićeva. (BN)

Microsoft napušta Windows Defender
Microsoft napušta Windows Defender