Ja ću pozvati narod, naše zaposlene i sve one koji istinski žele da se bore za svaki grumen naše, gradske zemlje da zaustavimo tu deložaciju.
Mi na ovaj način želimo da idemo u borbu, kako bi „Autoprevoz“ Banju Luku stavio u ravnopravniji položaj prilikom budućih razgovara. Po sadašnjim sudskim presudama, mi nažalost gubimo i toga smo svjesni, ali želimo da našom borbom uđemo u razgovor u kojem bi mogli spasiti maksimalno što možemo da spasimo, kada je riječ o ovom slučaju.
Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković nakon što su sudski izvršitelji Okružnog privrednog suda u Banjoj Luci najavili za 15. avgusta ponovo, po drugi put, uvođenje preduzeća „Autoprevoz“ u posjed parkinga na Staroj autobuskoj stanici,.
Tom prilikom, gradonačelnik je još jednom naglasio da je spreman da razgovara sa vlasnicima ovog preduzeća, a sve radi postizanja dogovora.
-Mi smo spremni da sjednemo za sto i da razgovaramo o ovoj presudi, čak i mirnim putem da je sprovedemo, ali svakakopod određenim uslovima. Mi tražimo da odustanu od tužbenog zahtjeva u vrijednosti od 12 miliona KM i od parcela na kojoj je Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, kao i spomenik 12 beba.
Kada govorimo o Vidovdanskoj ulici, u jednom dijelu u kojem je to moguće, mi želimo da je vrate Gradu, a u drugom dijelu možemo da razgovaramo o nekoj kompenzaciji, kroz zamjenu zemljišta, a ne o finansijskoj kompenzaciji, jer nam je svaka marka izuzetno bitna za realizaciju projekata u Banjoj Luci – istakao je on.
Podsjećamo, 13. aprila odgođeno je prinudno izvršenje predaje zemljišta preduzeću „Autoprevoz“, kada su se sugrađani okupili da zajedno sa predstavnicima gradske administracije štite imovinu Grada, navode iz Gradske uprave.