Savjet bezbjednosti UN održaće sutra sjednicu posvećenu situaciji u BiH.
Na sajtu UN obavljeno je da će sjednica biti održana prije podne po njujorškom vremenu.
Vlada Republike Srpske je u svom najnovijem izvještaju upućenom Savjetu bezbjednosti UN naglasila važnost okončanja nelegalne i destabilizujuće uloge Kristijana Šmita kao neizabranog stranog diktatora BiH.
Izvještaj je, u ime Republike Srpske kao potpisnice svih aneksa koji čine Dejtonski sporazum, generalnom sekretaru UN Antoniju Guteresu i zemljama članicama Savjeta bezbjednosti, uputio predsjednik Vlade Republike Srpske.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić obratiće se sutra na sjednici Savjeta bezbjednosti UN u Njujorku, najavljeno je iz Predsjedništva.
Iz UN medijima je potvrđeno da Šmit neće prisustvovati sjednici, na kojoj je jedna od tema i produženje mandata EUFOR-u u BiH, javlja Srna.