Olujno nevrijeme praćeno jakim vjetrom zahvatilo je danas opštinu Bosansko Grahovo.
“Vjetar je porušio saobraćajne znakove, uništio krovove, čupao stabla, a pored vjetra pada jaka kiša koja se miješa sa ledom”, rekao je Đuran Srni.
On je dodao da stariji mještani kažu da ne pamte ovakvo nevrijeme unazad sedamdeset godina.
Jak vjetar odnio je dio krova sa tribina na stadionu Sportsko-rekreativnog centra “Radomir Kovačević” u Drvaru, saopšteno je iz uprave drvarskog Fudbalskog kluba “Borac”(naslovna fotografija)
“Tokom noći i ranih jutarnjih časova, ostali smo bez krova. Vjetar je odnio dio limene konstrukcije sa tribina”, naveli su iz Uprave kluba
Kako navode, svlačionice koje koriste fudbaleri sada će da prokišnjavaju, što će dodatno otežati funkcionisanje kluba koje je ionako bilo izuzetno teško.
“Sljedeće godine obilježavamo veliki jubilej 100 godina, a krov moramo da napravimo. Ovo je pravi udarac za nas na koji nismo u mogućnosti da odgovorimo”, naveli su iz “Borca”.
Iz Uprave drvarskog “Borca” su pozvali sve ljude dobre volje u Republici Srpskoj, Federaciji BiH, Srbiji i šire da podrže opstanak omladine u Krajini tako što će novčana sredstva uplatiti na žiro-račun kluba 5520120001055223 koji je otvoren kod Adiko banke, javlja Srna.
Fudbalski klub “Borac” osnovan je davne 1924. godine u Drvaru. U ovom klubu trenira 70 mališana.