Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Hrvatske demantovalo je informaciju plasiranu na osnovu izjave bivšeg inspektora MUP-a Nikole Kajkića da je Igor Dodik, organizacioni sekretar SNSD-a i sin predsjednika Republike Srpske postao hrvatski državljanin.
“Uvidom u evidenciju zahtjeva za sticanje hrvatskog državljanstva pri rođenjem koja se vodi u Ministarstvu unutrašnjih poslova utvrđeno je da osoba imenom Igor Dodik (otac Milorad) nije podnosila zahtjev za sticanje hrvatskog državljanstva. Dakle, informacija da je osobi dodijeljeno hrvatsko državljanstvo, a koju su prenijeli neki mediji je netačna”, navedeno je u odgovoru MUP-a na pitanja medija.
Kajkićeve tvrdnje o dodjeli državljanstva sinoć je na mreži “Iks” demantovao i sam Igor Dodik.
“Još jedna u nizu laži koje su lako provjerljive. Gospodo koji ste objavili i prenijeli vijest, da držite do svog kredibiliteta, prvo bi provjerili istinitost”, napisao je Dodik, prenosi Web Una.