U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra će biti promjenljivo i nestabilno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom.
Јutarnja temperatura vazduha iznosiće od 16 do 21, u višim predjelima od 12, a dnevna od 23 na jugozapadu do 32 na sjeveroistoku i krajnjem jugu, u višim predjelima 21 stepen Celzijusov.
Ujutro i prijepodne ponegdje na sjeveru očekuje se prolazna slaba kiša ili pljusak, u ostalim krajevima promjenljivo i uglavnom oblačno uz sunčane periode.
Od sredine dana jače naoblačenje se očekuje na jugu i jugozapadu koje će se poslije podne širiti ka ostalim krajevima i usloviti kišu i pljuskove praćene grmljavinom.
Lokalno su moguće nepogode u vidu obilnijih padavina i mjestimične pojave grada, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Prema večeri i noći na srijedu dolazi do postepenog prestanka padavina, a samo će lokalno na sjeveru biti moguća prolazna kiša i pljusak sa grmljavinom.
Na krajnjem jugu tokom većeg dijela dana biće promjenljivo vrijeme uz smjenu sunčanih i oblačnih perioda, te povremenu prolaznu kišu i pljuskove sa grmljavinom.
Hidrometeorološki zavod Republike Srpske upozorio je da će do četvrtka, 27. juna, biti nastavljeno nestabilno vrijeme i da se očekuju lokalne nepogode uz obilnije padavine u kratkom roku, pojava grada i jakog vjetra.
Nepogode će biti jače u utorak i u srijedu u regionu od zapada /Krajina/, sjevera ka severoistoku /šira regija oko Banjaluke, Doboja i rijeke Save, Posavina i Semberija/, navodi se u saopštenju Republičkog hidrometereološkog zavoda.
Zbog obilnih padavina u kratkom periodu mogući su problemi sa oticanjem vode u urbanim zonama.
Na jugu Hercegovine očekuje se samo rjeđa pojava pljuskova, a u ovim predjelima lokalne nepogode očekuju se u četvrtak.