„Kočićevi dani“ su značajan dio kulturnog života našeg grada, ali i važna prilika za očuvanje i promociju naše tradicije, običaja i kulturnog nasljeđa.Poručila je ovo ovlašteni potpisnik Odjeljenja za privredu i lokalni ekonomski razvoj Aleksandra Simić, koja je pozvala sve sugrađane da se pridruže mini sajmu „Banjalučke zanatske priče“.
-U okviru ovogodišnje manifestacije, od 21. do 23. avgusta, u tzv. Parkiću pored Hrama Hrista Spasitelja biće održan mini sajam „Banjalučke zanatske priče“. Tako će ovaj prostor tokom tri dana postati mjesto susreta tradicije i modernog stvaralaštva, mjesto na kojem će se spojiti vještine tradicionalnih zanata, kreativnost savremenih stvaralaca i preduzetnički duh našeg grada – kazala je Simić.
Istakla je i to kako su„Banjalučke zanatske priče“ prilika da upoznamo, podržimo i promovišemo ljude koji svojim radom čuvaju stare zanate, ali i one koji kroz savremene ideje, kreativnost i preduzetništvo stvaraju nove priče.
-Zato vas pozivamo da nam se pridružite, posjetite sajam, upoznate naše zanatlije i kreativce i svojim prisustvom podržite njihov rad – istakla je ona.




















































