Crveno-bijeli vezali tri trijumfa u eliti, ali su se kasno probudili. Neki neshvatljivi prethodni porazi skupo su ih koštali – ostali su bez plej-ofa
Košarkaši Crvene zvezde upisali su Pirovu pobjedu protiv Asvela rezultatom 76:60 (17:19, 20:23, 19:11, 20:7) u 32. kolu Evrolige.
Crveno-bijeli su vezali tri trijumfa u eliti, ali su se kasno probudili. Neki neshvatljivi prethodni porazi skupo su ih koštali – ostali su bez plej-ofa.
Poduža je lista nevjerovatnih kikseva srpskih i jadranskih prvaka. Oni su ove večeri došli na naplatu.
Jer, iako su Beograđani slavili u Francuskoj, neće ići u doigravanje s obzirom na to da su i Baskonija i Žalgiris upisali pobjede.
Ostaje žal zbog ovakvog epiloga jer su Beograđani u tri posljednje runde pokazali zavidan nivo igre.
Vidjelo se to i večeras. U prvih petnaestak minuta su se mučili, tražili dobitnu kombinaciju… A kada su bili satjerani uz zid, konačno su je pronašli.
Na 42:32 sredinom drugog kvartala činilo se da domaćin plovi ka laganoj pobjedi. No, desilo se suprotno. Od tog trenutka na parketu je postojao samo jedan tim – Zvezda.
Do kraja meča gost je napravio pomalo nestvarnu seriju 44:18, za pobjedu i utješnu nagradu, javlja Unaworld.



















































